Ako udržiavať vašich psíkov fit a zdravých: Boj proti obezite
05.03.2024

Ako udržiavať vašich psíkov fit a zdravých: Boj proti obezite

Obezita nie je problém len pre ľudí, ale aj pre našich chlpatých priateľov. Obezita u psov je čoraz častejším problémom, ktorý môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ako sú ochorenia srdca, artritída a diabetes.

S príchodom jari prichádza aj ideálne obdobie na zvýšenie fyzickej aktivity pre našich psích priateľov. Jarné mesiace ponúkajú príjemné teploty a dlhšie dni, čo vytvára ideálne podmienky na prechádzky a aktivity vonku.

Starostlivosť o psie packy v zime
16.01.2024

Starostlivosť o psie packy v zime

Zima prináša so sebou výzvu nielen pre nás, ale aj pre našich verných štvornohých spoločníkov. Chladné počasie, ľad a soľ na chodníkoch môžu výrazne ovplyvniť zdravie a pohodu psích paciek. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko praktických tipov a odporúčaní týkajúcich sa starostlivosti o psie tlapky v zime, aby sme zaistili, že naši psí spoločníci budú chránení počas chladných mesiacov.
Odmeňujte bez obáv. Nové veterinárne pochúťky pre psov
15.12.2023

Odmeňujte bez obáv. Nové veterinárne pochúťky pre psov

Majitelia zvierat so zdravotným obmedzením sa tejto novinke určite potešia! Veterinárne pamlsky značky Calibra myslia aj na psov, ktorí nemôžu zjesť hocičo, pretože by im to mohlo narušiť celý organizmus a spôsobiť nemalé problémy. 
Psia lekárnička - čo by mala obsahovať?
10.11.2023

Psia lekárnička - čo by mala obsahovať?

Aj pri psoch platí, že prevencia je lepšia ako liečba. A práve preto je lepšie byť pripravený a mať doma či na cestách, vždy po ruke lekárničku. Lekárnička ušetrí vám stres a psíkovi utrpenie. Čo všetko by mala psia lekárnička obsahovať, aby ste v nej vždy našli prvú pomoc? 
Antik smart produkty pre spokojných chlpáčov
16.08.2023

Antik smart produkty pre spokojných chlpáčov

V dnešnom modernom svete sa inteligentná technológia neustále prelína so všetkými aspektmi našich životov, a to nezahŕňa len nás ľudí, ale aj našich verných zvieracích spoločníkov. S radosťou predstavujeme širokú škálu produktov značky Antik, ktorá prináša do sveta domácich miláčikov inováciu a komfort prostredníctvom svojich inteligentných riešení. Od dávkovačov potravy až po zábavné laserové hračky, Antik Smart Produkty vytvárajú lepší a pohodlnejší život pre zvieratá i ich majiteľov.

Starostlivosť o srsť a kožu psov v lete
14.07.2023

Starostlivosť o srsť a kožu psov v lete

Letné mesiace prinášajú slnko, teplo a dobrodružstvá, ale zároveň aj určité výzvy pre našich psích spoločníkov. Počas tejto sezóny je dôležité venovať osobitnú pozornosť starostlivosti o kožu a srsť psa, aby sa cítil pohodlne a zdravo aj v horúcom počasí. Slnko, vysoké teploty a vonkajšie aktivity môžu mať vplyv na pokožku a srsť našich miláčikov a preto Vám prinášame pár rád a tipov ako sa počas tohto obdobia starať o srsť psíka a na čo si dať pozor.

5 zaujímavosti, ktoré ste o mačkách nevedeli
13.07.2023

5 zaujímavosti, ktoré ste o mačkách nevedeli

Mačky sú tajomné a fascinujúce tvory. Ich nezávislosť, vynikajúce nočné videnie a schopnosť skákať na neuveriteľné výšky ich robia unikátnymi medzi domácimi zvieratami. Či už obdivujeme ich eleganciu alebo sme ohromení ich dlhovekosťou, mačky nás neustále prekvapujú svojimi tajomnými a neodolateľnými vlastnosťami. Ale viete o mačkách naozaj všetko? 

Zvládnite letnú horúčavu: Tipy na hydratáciu psov počas teplých dní
29.05.2023

Zvládnite letnú horúčavu: Tipy na hydratáciu psov počas teplých dní

Správna hydratácia je rovnako ako u ľudí aj u psov veľmi dôležitá a to hlavne počas teplých letných dní. Nedostatočná hydratácia môže mať negatívny vplyv na zdravie zvierat, ba v krajnom prípade až smrť. Prinášame Vám niekoľko tipov ako zabezpečiť dostatočný príjem tekutín u vášho psa.

7 najčastejších otázok o antiparazitikách
25.04.2023

7 najčastejších otázok o antiparazitikách

Antiparazitiká sú liečivá, ktoré sa používajú aj na boj s vonkajšími parazitmi ako sú napríklad blchy, alebo kliešte. Vedeli ste, že niektoré antiparazitká dostupné pre psov môžu byť pre mačky toxické? Aké otázky Vám najčastejšie vŕtajú hlavou v súvislosti s kliešťami? Pozreli sme sa tomu na zúbok. 
Ochorenia prenášané kliešťami
27.03.2023

Ochorenia prenášané kliešťami

Veľmi nepríjemné vonkajšie parazity -  kliešte, s ktorými sa stretol snáď už každý jeden majiteľ psa, mačky, nie sú len neškodným otravným parazitom, ale taktiež sú nositeľmi veľmi závažných ochorení. Aké choroby to sú, aká je ich inkubačná doba a ako ich rozpoznať si povieme v tomto krátkom zhrnutí. 

ODBER NOVINIEK

Zadajte prosím e-mailovú adresu, na ktorú chcete zasielať novinky a akciové ponuky nášho eshopu. Vložením e-mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov na túto adresu. Informačné e-maily sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.